דף הבית » מידע מקצועי » צינור המרזב - ייעוד ותקלות אפשריות

צינור המרזב - ייעוד ותקלות אפשריות

מחבר המאמר: Stop Leak
תאריך פרסום: 05 נוב 2020
קטגוריות: 

פרק נרחב בענף הבנייה מוקדש לדרכים לסילוק מים מן המבנה, וזאת מתוך ההבנה כי מים מחלחלים הם בעלי פוטנציאל נזק אדיר למבנים. לצד הנחיות איטום, בידוד ושימוש בחומרים דוחי מים, עולה גם הצורך לסילוק מים מצטברים על גבי גגות. מרזב הוא הפתרון המכני היעיל ביותר, אשר נשען על כוח המשיכה, ובאמצעות תכנון זוויתי מסיט את המים מן הגגות דרך צינור אל מאגרי הניקוז.

צינור המרזב הוא צינור ארוך, חיצוני ברובו, או לחילופין מוסתר על ידי מסתורי כביסה, כאשר הדרך של המים למרזב מתבצעת באמצעות תעלות ניקוז המותקנות על הגג ומסיטות אליו אל מי הגשמים המצטברים. 

מצלמת איתור נזילות

צינור מרזב- תקלות אפשריות

תקלה בצינור המרזב תביא להצטברות של מים על גבי הגג, ולאורך זמן לחדירה וחלחול לתשתיות, או לחילופים לנזילה של מים בצמוד אל הקיר, לרטיבות, לעובש ולהיחלשות הקיר.

מספר תקלות אפשריות במערך המרזב:

הצטברות לכלוך בתעלה- הצטברות של עלים, לכלוך, מזיקים ואחרים בתעלת הניקוז עשוי לגרום למגבלה במעבר המים מן התעלה אל צינור המרזב, ולעליית התעלה על גדותיה והצפה של הגג. הטיפול בתקלה פשוט, ובמידה וישנה נגישות בבטיחות אל הגג יכולה להתבצע באופן עצמאי על ידי סילוק הפסולת מן התעלה ו/או שטיפת התעלות וצינור המרזב בלחץ מים.

מרזב דולף

סתימה במרזב- סתימה אשר נוצרת בצינור המרזב יכולה להיווצר כתוצאה מלכלוך ומזיקים אשר הצטברו בעת מעבר המים, או לחילופין בשל צמיחת שורשים בתוך הצינור. הטיפול מצריך איתור מדויק של הסתימה (מתבצע באמצעות צילום צינור המרזב), ואפשרויות הטיפול הן שונות, החל מיניקה ושאיבה של הסתימה, העברת לחץ מים כבד או החדרת רובוט ייחודי בעל סכיני גיזום לסילוק השורשים והמפגעים.

נזילה בצינור המרזב- נזילה בצינור המרזב עשויה להתקיים בכל אחד מחלקיו, לאורכו, הן בשל בלאי טבעי של הצינור החשוף לפגעי מזג האוויר, והן בשל סתימה בצינור שהביאה להיווצרות סדק בו. במקרים בהם המרזב סמוי מן העין איתור הנזילה יהיה קשה ומאתגר יותר. נזילה בצינור המרזב תגרום להיווצרות שלוליות מים על האדמה ולהרטבת הקיר אליו הוא צמוד והתפתחות של נזקי רטיבות. 

טיפול בנזילה בצינור מרזב יתחיל באיתור מהיר ומקצועי שלה, וימשיך במספר אפשרויות לתיקון בניהן הטלאה של הסדק ועד להחלפה מלאה של צינור מרזב. קיימים צינורות מרזב מחומרים פולימריים, מברזל מגולוון ומנחושת, כאשר ההבדלים בניהם הם בעמידות המרזב לאורך זמן, ומטבע הדברים גם בעלויות.

חברת סטופ ליק מספקת שירותים מקצועיים בתחום איתור נזילות, טיפול בנזילות ובתקלות אינסטלציה ותחזוקה והחלפה של מרזבים. חברת סטופ ליק מחזיקה בניסיון רב שנים, צוותים מקצועיים בפריסה ארצית ועבודה עם מיטב הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום איתור נזילות. החברה מספקת מענה מקצועי והוגן ללקוחות במגזר הפרטי, ללקוחות במגזר העסקי, לרשויות ולמוסדות.

מאמרים אחרונים

לייעוץ מקצועי ללא עלות מלאו את הטופס מתחת או חייגו: 050-830-8300

התקשרו עכשיו
phone-handsetarrow-left