איתור ומיפוי תשתיות תת קרקעיות

לייעוץ מקצועי ללא עלות
050-830-8300

סטופ-ליק היינה החברה המובילה בישראל  באיתור ומיפוי תשתיות תת קרקעיות ע"י שימוש במכשור והטכנולוגיה המתקדמת בעולם. אנו מסוגלים לאתר ולמפות את כל סוגי התשתיות כגון: קווי גז, חשמל, תקשורת ומים.

אז מה זה בעצם איתור תשתיות?

איתור תשתית ביוב
איתור תשתית ביוב

התשתיות אותם אנו מגלים הן למעשה תשתיות שאינן נראות לין אבל הן סופר חיוניות ולמען האמת כמעט ואי אפשר להתקיים לא תשתיות אלה. מדובר בתשתיות חשמל, מים, ביוב גז ותקשורת. אלו תשתיות שלרוב "קבורות" באדמה ומנותבות למיקום מרוכז בישוב ומשם מפוזרות למבנים בישוב על מנת לבני האדם תשתיות חיוניות אלה.

תשתיות אלו משויכים לגורמים ציבוריים/ממשלתיים כמו לדוגמה תשתיות החשמל והמים או לגופים פרטיים כמו תשתיות התקשורת והגז. כאשר קבלן עבודות מגיע לשטח לבצע עבודות עפר או עבודות בניין קיים צורך הכרחי לקבל תמונה של כל התשתיות התת קרקעיות שמא במהלך העבודות תשתיות אלה ייפגעו מה שיכול לגרום נזק כבד לתושבים שאליהן תשתיות אלה מגיעות, בנוסף פגיעה בתשתיות יכולה לעלות מאות אלפי שקלים ואף יכולה לסכן חיי אדם במידה וחלילה פוגעים בקווי חשמל וגז.

כיצד מבוצע תהליך איתור תשתיות תת קרקעיות?

ישנן שתי שיטות עיקריות בהן סטופ-ליק מבצעת איתור תשתית:

  1. איתור אלקטרומגנטי – בשיטה זו אנו למעשה יוצרים סוג של שדה אלקטרומגנטי מתחת לקרקע באופן כזה המאפשר לנו לעבור עם אמצעים אלקטרומגנטים על פני השטח. אמצעים אלו מזהים שינויים בשדה האלקטרומגנטי שיצרנו ומאפשר לנו "לראות" מה קורה מתחת לפני הקרקע. מה שדומה לבדיקת אולטרה סאונד המאפשרת לנו לראות את העובר אשר נמצא בחלל הבטן אצל אישה בהריון, פעולת איתור התשתיות עובדת כל אותו עיקרון אבל בטכנולוגיה שונה.
  2.  איתור באמצעות חישוף – פעולת האיתור באמצעות חישוף היא למעשה השיטה שנחשבת פרמיטיבית ופשוטה. זוהי פעולה של חפירה וחשיפה של התשתיות אשר עוברות בשטח. החפירות בשיטה זו מתבצעות לפי הממצאים שהתקבלו בשיטה האלקטרומגנטית ובעזרת מפות ומדידות של אנשי מקצוע ולא באופן שרירותי.

באילו מקרים קיים הצורך באיתור תשתיות

חשוב לדעת, אם אתם מבצעים חפירה ידנית בעזרת את חפירה או מעדר, אתם לא צריכים לאתר את התשתיות לפני החפירה. אבל אם אתם משתמשים בציוד מכני הנדסי כדי לבצע את החפירה כגון: באגר, מחפרון, מיני מחפרון, אתם עלולים לפגוע בתשתיות קיימות ובכך להיות חשופים לתביעות ו/או קנסות מיותרים. לכן מומלץ ביותר לבצע איתור תשתיות לפני החפירות וביצוע העבודה.

כאשר אנו מקבלים פניות מלקוחות לאחר שהחלו את החפירה ונתקלו בתשתיות, התגובה השכיחה ביותר היא "לא ידעתי שצריך אישור לחפירה". נכון, לא כל חפירה באדמה דורשת איתור תשתיות לדוגמא, אם אתם חופרים לשתול עץ או ערוגה בגינה אבל אם אתם חופרים צמוד לבתי מגורים, רוב הסיכויים שתתקלו בתשתיות ולכן אין לדעת לעולם היכן התשתיות עוברות ומומלץ לפנות אלינו לצורך ביצוע איתור תשתית מקצועי.

איזה תשתיות אנו מאתרים?

  • תשתיות חשמל - איתור כבלים של מתח גבוה, מתח נמוך והצנרת בהן עתידיים לעבור כבלי חשמל.
  • תשתיות מים - איתור צנרת מים אשר מגיעה ממקור המים הראשי למבנים, פארקים וחצרות.
  • תשתיות גז – גילוי של צנרת וצוברי גז.
  • תשתיות ביוב - גילוי של קווי ביוב, בורות ספיגה לבתים פרטיים ומוסדות ציבוריים.
  • תשתיות תקשורת - איתור קווי תקשורת כגון: קווי טלפון, אינטרנט וכבלים.

לייעוץ מקצועי ללא עלות מלאו את הטופס מתחת או חייגו: 050-830-8300

התקשרו עכשיו
phone-handsetarrow-left