דף הבית » מידע מקצועי » הסכנות של עובש בקירות ביתכם - כל מה שצריך לדעת

הסכנות של עובש בקירות ביתכם - כל מה שצריך לדעת

מחבר המאמר: Stop Leak
תאריך פרסום: 10 ינו 2023
קטגוריות: 

עובש בקירות הבית יכול להוות סכנה בריאותית חמורה, ולעיתים קרובות לגרום לבעיות נשימה, אלרגיות וגירוי בעור עבור אלה שחיים בחלל הפגוע. אנשים מסוימים, כגון ילדים צעירים וקשישים, עשויים להיות רגישים יותר בעת חשיפה לעובש.

בנוסף לסיכונים הבריאותיים, עובש בקירות עלול גם להחליש את השלמות המבנית של ביתכם ולגרום נזק לרכוש. ההשלכות הכספיות של נזקי עובש עשויות להיות משמעותיות, לרבות עלות התיקון ופוטנציאל ירידה בערך הנכס. במאמר זה נדון בסכנות הטמונות של עובש בקירות ביתכם ונציע טיפים לאיתור, מניעה והסרה כדי לשמור על בטיחות ובריאות הבית שלכם.

תסמינים של חשיפה לעובש

חשיפה לעובש עלולה לגרום למגוון תסמינים שעשויים להשתנות מאדם לאדם. תסמינים נפוצים של חשיפה לעובש כוללים:

 • בעיות נשימה: עובש עלול לגרום ולהחמיר בעיות נשימה, כגון שיעולים וקשיי נשימה. בנוסף חשיפה לעובש יכולה לעורר התקפי אסטמה ותגובות אלרגיות אחרות.
 • אלרגיות: בהתאם לרמת החשיפה אשר משתנה מאדם לאדם, עובש עלול לגרום לתגובות אלרגיות שכוללות עיניים דומעות, נזלת וגירוי בעור.
 • גירוי בעור: עובש יכול לגרום לגירוי בעור, כולל אדמומיות, גירוד ופריחה. במקרים מסוימים, תסמינים אלו עשויים להיות מלווים בתחושת צריבה.

חשוב לציין שאנשים מסוימים עשויים להיות רגישים יותר לבעיות בריאות הקשורות לעובש מאחרים. זה כולל ילדים צעירים, קשישים ואנשים עם מערכת חיסון חלשה. אם אתם או אחד מבני משפחתכם חווים את אחד מהתסמינים לעיל ואתם חושדים שעובש עשוי להיות הגורם לכך, חשוב לנקוט בפעולה מהירה כדי לטפל בבעיה.

כיצד עובש יכול להשפיע על הבית שלך?

עובש בקירות הבית יכול להיות בעל מספר השפעות שליליות, הן על הבריאות והן על המבנה הכללי של המבנה בו אתם מתגוררים. כמה מהדרכים שבהן עובש יכול להשפיע על הבית שלכם כוללות:

 • היחלשות מבנים: לאורך זמן, עובש יכול להחליש את השלמות המבנית של קירות ביתכם, ולהפוך אותם לרגישים יותר לנזק. זה יכול להיות בעייתי במיוחד אם העובש ממוקם מאחורי קירות או באזורים אחרים שאינם נראים לעין.
 • נזק לחפצים אישיים: עובש יכול לגרום גם לנזק לחפצים ולריהוט אישיים, כמו ביגוד, ריפודים וחפצי בית אחרים. במקרים חמורים, עובש עלול להוציא פריטים אלו מכלל שימוש.
 • השלכות כספיות: ההשלכות הכספיות של נזקי עובש עשויות להיות משמעותיות. תיקון הנזק שנגרם עקב עובש עלול לעלות ביוקר, ובמקרים מסוימים, הנזק עלול להיות בלתי הפיך. בנוסף, נוכחות של עובש יכולה להוריד את הערך של ביתכם, מה שעלול להקשות על מכירה עתידית.

בהתחשב בהשלכות השליליות שציינו לעיל, חשוב לנקוט בפעולה כדי לזהות ולטפל בעובש בביתכם בהקדם האפשרי. התעלמות מהבעיה עלולה להוביל לנזקים נוספים ולתיקונים שעלולים להיות יקרים במקרים של הזנחה לאורך זמן.

כיצד לזהות עובש בקירות שלך?

עובש בקירות הבית שלך יכול להיות קשה לזיהוי, במיוחד אם הוא ממוקם מאחורי קירות או באזורים אחרים שאינם גלויים לעין. עם זאת, ישנם כמה סימנים שמעידים על נוכחות של עובש:

 • אזורים לחים: עובש נוטה לגדול באזורים לחים ורטובים, התחילו את הבדיקה שלכם במקומות אלו. חפשו סימני לחות גלויים, כמו כתמי מים או טפטוף, והקפידו לבדוק אזורים המועדים ללחות גבוהה, כמו חדרי אמבטיה ומרתפים.
 • סימנים גלויים של עובש: אם הבחנתם בסימנים גלויים של עובש, כגון שינוי צבע או צמיחה על קירות ומשטחים אחרים, זוהי אינדיקציה ברורה שיש לך בעיית עובש.
 • ריח עובש: ריח עבש הוא אינדיקציה נפוצה נוספת להמצאות עובש. אם אתם מריחים מעופש בביתכם, במיוחד באזורים המועדים ללחות, כדאי לחקור יותר לעומק על מנת לבדוק אם קיים עובש.

ביצוע בדיקות סדירות לאיתור עובש יכול לעזור לאתר בעיות פוטנציאליות בשלב מוקדם ולנקוט פעולה מתאימה כדי לטפל בהן. על ידי פעולות יזומות, ניתן למנוע את הצטברות עובש שמשפיע על בריאותכם ורכושכם.

כיצד למנוע עובש בקירות שלך?

ישנם מספר צעדים שתוכלו לנקוט על מנת למנוע מעובש לצמוח על קירות ביתכם:

 • בקרת רמות הלחות: עובש משגשג בסביבות לחות ורטובות, ולכן שליטה ברמות הלחות בביתכם היא המפתח למניעת צמיחתו. השתמשו במסיר לחות כדי לשמור על רמות נמוכות, במיוחד באזורים לחים.
 • תיקון נזילות מים במהירות: אם קיימת נזילת מים בביתכם, הקפד לתקנה במהירות האפשרית כדי להימנע מהצטברות לחות שעלולה להוביל להצטברות עובש.
 • אוורור: אוורור נכון וזרימת אוויר תקינה חשובה במניעת עובש, אוורור תקין ויעיל עוזר לזרימת אוויר נקי ולהפחתת רמות הלחות.
 • השתמשו בחומרים עמידים בפני עובש: אם אתם מתכננים לבנות משפצים בית קיים או בתחילת בנייה של בית חדש, שקלו להשתמש במוצרים עמידים בפני עובש. מוצרים אלו נועדו לעמוד בפני לחות ועוזרים במניעת הצטברות העובש בביתכם.

נקיטת אמצעי מניעה אלה, אתם יכולים להגן על ביתכם ובריאות משפחתכם מההשפעות השליליות של עובש.

כיצד להסיר עובש מהקירות בביתכם?

אם גדל עובש בקירות הבית, חשוב להסיר אותו בהקדם האפשרי על מנת למנוע נזקים נוספים ולהגן על בריאותכם. הנה כמה טיפים להסרת עובש מהקירות בביתכם:

 • הזמינו איש מקצוע: הסרת עובש עשויה להיות תהליך מורכב שעלול להיות מסוכן, ולכן לרוב עדיף להזמין חברה מקצועית להסרת עובש שתבצע את המשימה. לחברות אלה יש את המומחיות, הידע וציוד המגן כדי להסיר עובש מהבית שלכם בצורה בטוחה ויעילה.
 • נקטו אמצעי בטיחות וזהירות: במידה והחלטתם להתמודד עם תהליך הסרת העובש בעצמכם, הקפידו לפעול על פי אמצעי הבטיחות הנכונים. לבשו ציוד מגן, כגון מסכה וכפפות, כדי להגן על עצמך מפני חשיפה לנבגי העובש.
 • השתמש בחומרים להסרת עובש: כדי להסיר ביעילות עובש מהקירות שלכם, תצטרכו להשתמש בתמיסה להסרת עובש. ישנם מספר מוצרים מסחריים זמינים למטרה זו, או שתוכלו להכין בעצמכם על ידי ערבוב של יחס שווה של מים ואקונומיקה. הקפידו לעקוב בקפידה אחר הוראות היצרן כדי להבטיח שהתמיסה יעילה ובטוחה לשימוש.
 • תיקון בעיות רטיבות: לאחר הסרת העובש, חשוב לטפל בבעיית הרטיבות הבסיסית כדי למנוע מהעובש לחזור. זה עשוי להיות כרוך בתיקון נזילות מים, הגברת האוורור או שימוש במסיר לחות כדי לשלוט ברמות הלחות.

על ידי ביצוע שלבים אלה, תוכלו להסיר בבטחה וביעילות עובש מהקירות בביתכם ולנקוט בצעדים כדי למנוע ממנו לחזור.

איתור נזילות: הגנו על ביתכם מפני עובש ונזקי מים עם המומחים של סטופליק

לסיכום, כדי למנוע את ההשלכות השליליות של נזקי מים חשוב להיות ערניים לגבי איתור וטיפול בנזילות מים בביתכם. נזילות עלולות להוביל לצמיחת עובש, להיחלשות בשלמות המבנית ולפגיעה בחפצים ובריהוט אישיים.

יכולות להיות להן גם השלכות כספיות, כולל עלות תיקונים וירידה בערך הנכס. אם אתם חושדים שיש לכם נזילה בבית, אל תהססו לפנות לחברה מקצועית לאיתור נזילות כמו סטופליק.

לצוות המומחים שלנו יש את הידע והציוד לאיתור מהיר ומדויק של נזילות ולתת פתרונות לתיקון הבעיה. אל תתנו לנזילה לגרום נזק נוסף לביתכם – פנו אלנו עוד היום כדי לקבוע פגישה ולהגן על הבית שלכם מההשפעות השליליות של עובש ונזקי מים.

מאמרים אחרונים

לייעוץ מקצועי ללא עלות מלאו את הטופס מתחת או חייגו: 050-830-8300

התקשרו עכשיו
phone-handsetarrow-left