דף הבית » מידע מקצועי » נזקי מים כלואים והטיפול בהם

נזקי מים כלואים והטיפול בהם

מחבר המאמר: Stop Leak
תאריך פרסום: 19 אוק 2020
קטגוריות: 

מים הם בין כוחות הטבע העוצמתיים וההרסניים ביותר, ויחד עם זאת בים המשאבים החשובים ביותר לקיום. בענף הבניה המים משמשים לחיזוק, להידוק, לדילול חומרים ולמטרות אחרות, אולם מעבר לשימושים המוגדרים פרקים שלמים בתקני הבניה מוקדשים לכלים לסילוק ודחייה של מים, לאיטום ולבידוד, בשל הנזק שהם יכולים לגרום לתשתיות.

מהם מים כלואים

בעוד שנזילות והצפות הם בין נזקי המים הניכרים לעין, מים כלואים הם מים שנכלאו בין שכבות של תשתיות בינוי, ואינם סופגים שמש ואוויר המסייעים להתייבשותם, מה שגורם ללחות גבוהה בעומק התשתית לאורך זמן.

יבוש תת רצפתי

כיצד מצטברים מים כלואים

מים כלואים יכולים להיווצר במספר דרכים:

ליקויי בניה- תקני הבינוי קובעים במפורש הנחיות למניעת הצטברות והישארות של מים בתשתיות. בין שלבי הבניה השונים נדרשים מועדי המתנה לצורך אוורור וייבוש, ותשתיות שונות דורשות שימוש בחומרים לצורך ספיחת הנוזלים והלחות ולחיזוק התשתית. ליקויי בניה ואי עמידה בהנחיות במלואן עשויים ליצור מים כלואים אשר נותרו בין שכבות התשתית.

בעיות בצנרת- במידה וקיים ליקוי בצנרת הפנימית, התוצאה עשויה להיות טפטוף של מים לעומק הקיק והתשתית, ללא יכולת לחלץ את עצמם או להתאדות, מה שייצר רטיבות בתוך הקיר. בעיות בצנרת שבאו לידי ביטוי וטופלו דוגמת הצפה או פיצוץ צנרת, עשויים גם הם להותיר מים כלואים בתשתיות.

כשלים באיטום- איטום שאינו או איכותי או איטום שנפגע, עשוי להביא לחדירה איטית אך עקבית של מים אל התשתיות וליצור נזקי מים כלואים. בין הנקודות המועדות לסיכון: רובה שנחרץ ומי ניקיון שחודרים בין חריצי הריצוף לאורך זמן, איטום לקוי סביב מעברי וחיבורי צנרת.

חשוב לדעת כי תקני הבניה מאשרים קיום תנאי לחות במידה מינימלית בת 6%, כאשר אחוז גבוה יותר עשוי לגרום לנזקים עתידיים.

איך מזהים בעיית מים כלואים

בעיית מים כלואים ניתנת לזיהוי בדרכים שונות, בהתאם למיקום הרטיבות שנוצרה ולקונסטרוקציה. במקרים מסוימים ניתן יהיה לאתר באמצעות כתמי רטיבות על הקיר, התנפחות של הקיר, נפילות טיח, התנפחות של פרקט או גב ארון מעץ הצמוד לקיר, סימני התפוררות בקירות גבס, ובמקרה של מים כלואים בתשתיות הרצפה- טמפרטורה קרה חריגה, כתמי רטיבות ואדים על גבי הרצפה.

נזקי מים ורטיבות במבנה

איתור מים כלואים ופתרונות מקצועיים

איתור בעיית מים כלואים מתחיל באיתור מקצועי באמצעות טכנולוגיות מתקדמות. מומלץ להזמין חברה מקצועית אשר עוסקת באיתור נזילות, ומחזיקה בטכנולוגיות שונות לאיתור מים כלואים, נזילות ונזקי צנרת. חשוב לבחור בחברה אשר מספקת אבחון מדויק באמצעות טכנולוגיות מתקדמות: מצלמות תרמיות, איתור בגז, איתור באמצעות גלי קול.

לאחר האבחון והאיתור המדויק- קיימים מגוון פתרונות אשר חייבים להינתן בהתאמה מלאה ומדויקת לאופי הבעיה, למיקום ולתשתית.

חברת סטופ ליק מספקת שירותי איתור נזילות ומים כלואים, איתור נזילות ומעטפת מלאה של שירותים לרבות כל סוגי התיקונים, במקצועיות שאין שניה לה, תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ומובילות.

מאמרים אחרונים

לייעוץ מקצועי ללא עלות מלאו את הטופס מתחת או חייגו: 050-830-8300

התקשרו עכשיו
phone-handsetarrow-left