שירותי איטום מבנים

לייעוץ מקצועי ללא עלות
050-830-8300

קבלן איטום מבנים: המפתח לעצירת נזקי רטיבות

רטיבות היא תופעה שכיחה במבנים, הן בפנים והן בחוץ. הנזק שהרטיבות עלולה לגרום למבנה הבניין אף פעם לא נעים. על מנת למנוע נזקי רטיבות, נכללות לרוב שכבות איטום חיצוניות ופנימיות בתהליך הבנייה. שכבות אלו מסייעות בהגנה על המבנה מפני נזקי מזג האוויר ובעיות אחרות.

איטום הוא שלב חשוב בבנייה או שיפוץ של כל מבנה. ללא איטום מתאים, מבנה יכול לחוות מגוון של כשלים, כמו בעיות רטיבות ובידוד. לכן חשוב לבדוק את מצב האיטום כאשר אתם נכנסים לדירה חדשה או משפצים את הישנה שלכם. אם הבחנתם ברטיבות בקירות המבנה, סביר להניח שהאיטום בביתכם במצב לא טוב. במצב כמו זה רצוי ומומלץ לבצע איטום ייסודי של המבנה על מנת למנוע נזקים גדולים יותר בעתיד.

איטום בניין: שתי שיטות להגנה על ביתך ורכושך

יש לאטום את המבנה על מנת להגן עליו מפני מזג האוויר ומנזקי הסביבה. ישנן שתי דרכים לאטום בניין: בפחם או ביריעות ביטומניות. שיטת הפחם היא טכניקה ישנה הכוללת שימוש בנוזל העשוי משילוב של זפת ועץ או פחם. הנוזל הזה הופך לצמיג, והיתרון הגדול שלו הוא שהזפת היא חומר חזק מאוד ועמיד לאורך זמן.

שיטת הפריסה פשוטה יחסית - תהליך קצר של הלבנת הגג בסיד ודבק מיוחד, ולאחר מכן לפרוס עליו שכבת איטום - זפת עמידה וחזקה.

עם זאת, שיטת הזפת הוחלפה בשיטת היריעות הביטומניות. בשיטה זו האיטום מתבצע ביריעות העשויות משילוב חומרים אקריליים בדומה לפלסטיק. את האיטום ניתן לבצע רק אם יש כבר שכבת איטום ישנה מאותו סוג, או על גגות העשויים מבטון.

לאחר ניקוי יסודי של הגג ואיטום של כל הסדקים והחריצים הקטנים במבנה, היריעות נפרסות כשביניהן פרושות שכבות בידוד מיוחדות. נחבר את היריעות בהלחמה מיוחדת שתמנע כניסת מים למבנה.

איטום הבניין שלך: הדרך הטובה ביותר להגן עליו מפני נזקי מים

ישנן מספר דרכים לאיטום מבנה, והשיטה שתבחר תהיה תלויה בסוג המבנה ובמצבו. הדרך הנפוצה ביותר לאטום מבנה היא באמצעות מריחת קרום איטום על הקירות החיצוניים. ממברנה זו תגן על הקירות מפני חדירת מים ותעזור לשמור על המבנה יבש.

אם הבניין שלך כבר ניזוק מנזילות, ייתכן שיהיה עליך להשתמש בשיטת איטום אינטנסיבית יותר. אחת הגישה הנפוצה היא ליישם ציפוי איטום לפנים המבנה. זה יעזור להגן על הקירות והתקרות מפני נזקי מים.

איטום הבניין שלך הוא צעד חשוב בהגנה עליו מפני בעיות הקשורות למים. על ידי שימוש בשיטה הנכונה לבניין שלכם, תוכלו להבטיח שהוא יישאר במצב תקין לאורך שנים.

איטום גגות וקירות חיצוניים. מדוע זה חשוב?

איטום מבנה הוא שלב חשוב בהגנה עליו מפני נזקי מזג האוויר. הגג אטום בדרך כלל בזפת או יריעות ביטומניות כדי למנוע למים לחדור למבנה.

הדבר חשוב במיוחד באקלים קר, שכן רטיבות עלולה להוביל לפגיעה ביסודות במבנה ואף לגרום לקריסתו. לכן אם נתקלתם ברטיבות כלשהי בבניין בו אתם מתגוררים או עובדים, יש לפנות לבעל מקצוע שיאתר את מקור הרטיבות ויבצע איטום הרמטי למבנה.

חלקי המבנה שבהם כדאי לבצע איטום הם גג המבנה וקירותיו החיצוניים מכיוון שהם חשופים לנזקי מזג האוויר.

איטום מרתף במהלך הבנייה הוא חובה להגנה על הנכס שלך

בכל פרויקט בנייה חשוב לקחת בחשבון את הסיכונים הקשורים לחדירת רטיבות ומים. מרתפים ומבנים תת קרקעיים נמצאים בסיכון מיוחד, מכיוון שהם חשופים יותר להצפות ולנזקי רטיבות. המים זורמים כלפי מטה, כך שבמקרים של גשמים עזים או בעיות בצנרת, המקום הראשון להיפגע הוא לרוב מבנה תת קרקעי.

חדירת מים עלולה לגרום לנזק חמור לרכוש ולתשתיות, למערכות חשמל ולגידול עובש. לכן חשוב לבצע איטום מרתפים בשלב הבנייה, על מנת להגן על המבנה כולו. איטום בשלב מאוחר יותר עלול להיות יקר וקשה יותר, ולכן כדאי להקפיד על כך במהלך הבנייה.

איטום קירות חיצוניים להגנה על פנים המבנה

הקירות החיצוניים של בניין חשובים לא רק להגנה על הדיירים ממזג האוויר המשתנה, אלא גם לדחיית לחות, חום ותהודה. על מנת לשמור על איכות החיים במבנה ולהגן עליו מפני נזקים, חשוב לאטום את הקירות החיצוניים כראוי.

אם הקירות לא נאטמו כראוי, עלולה לחדור רטיבות ולגרום נזק לחלק הפנימי של המבנה. זה יכול לכלול נזק לקירות עצמם, כמו גם למערכות החשמל, המים והאינסטלציה. בנוסף, חשיפה לגשם, רוח, חום וקור יכולה להשפיע לרעה על עמידות המבנה כולו.

איטום חלונות למניעת רטיבות

החשש בימי החורף, מלחות שתוקפת את הבית מהחלונות, יכול להוות דאגה של ממש. בניגוד לרטיבות בקירות שעלולה להיות קשה לזיהוי, ניתן לזהות בקלות רטיבות בחלונות. המים עשויים להתחיל להופיע על אדן החלון וכל שטח החלון עלול להירטב. הרטיבות באזור החלונות עשויה לנבוע מכמה סיבות: בלאי שנגרם לאורך שנים או כתוצאה מאיטום לקוי מסביב לחלונות.

רטיבות בחלון יכולה להיות סימן לכך שהחלון לא נאטם כראוי. אם החלון חדש, ייתכן שחומר האיטום לא הוחל כהלכה במהלך ההתקנה. אם החלון ישן, ייתכן שחומר האיטום נשחק עם הזמן. בכל מקרה, תוכל ליישם מחדש את חומר האיטום באופן מקצועי. איטום מיושם בדרך כלל בכמה מקומות: בין המשקופים, במסילות ובין החלון לקיר.

עבודות איטום: הפתרון המושלם להגנה על ביתכם מפני נזקי מים.

פעמים רבות יש צורך בעבודות איטום על מנת להגן על מבנה מפני פגעי מזג האוויר. ניתן לבצע עבודות איטום בדרכים שונות, בהתאם למיקום העבודה והמחירים משתנים בהתאם.

בכל נקודה בה נדרש איטום, נתחיל בניקוי פני השטח של כל תבנית ומילוי סדקים או חריצים. לאחר שהמשטח יהיה חלק נשתמש במגוון חומרים בהתאם לאופי המקום.

איטום גגות נעשה לרוב באמצעות זפת או יריעות ביטומניות, כאשר איטום קירות יכול להתבצע במגוון חומרים, כשהפופולרי ביותר הוא פוליאוריטן.

במקרים מסוימים, בעיקר במבנים גבוהים, העבודה יכולה להפוך למורכבת יותר ולדרוש סנפלינג או פיגום.

קבלן עבודות איטום מבנים

איטום גגות, קירות חיצוניים ופנימיים צריך להתבצע על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחום, תוך שימוש בחומרי איטום ובידוד. פעולה זו מבטיחה שהנכס אטום כראוי ומוגן מפני פגעי מזג האוויר.

במקרה שיש צורך להחליף או לחדש איטום לאחר מספר שנים עקב בלאי, חשוב לפנות לקבלן איטום מומחה לצורך ביצוע העבודה.

לייעוץ מקצועי ללא עלות מלאו את הטופס מתחת או חייגו: 050-830-8300

התקשרו עכשיו
phone-handsetarrow-left