צילום קווי ביוב וצנרת

סטופ-ליק היא בין החברות המובילות בישראל בצילום קווי ביוב וצנרת. החברה מחזיקה בציוד המתקדם ביותר בעולם. ציוד זה מאפשר לנו לצלם ולקבל חישוב אוטומטי של שיפוע הצנרת וכמו כן נותן תמונה של 360 מעלות ובכך מאפשר לנו לאתר את הכשלים והתקלות בקו הצנרת.

סטופ-ליק מתמחה בצילום קווי ביוב וצנרת

ליצירת קשר מהירה באפשרותכם למלא את טופס יצירת קשר המופיע למטה ונציג של סטופ ליק יחזור אליכם

מה זה צילום קווי צנרת וביוב?

קו ביוב הוא למעשה מספר צינורות בקטרים המתחילים בקוטר של 1-2 צול ויכולים להגיע לקטרים של מספר מטרים. קוטר הצינור הולך ומתרחב ככל שקו הביוב מתרחק מצרכן הקצה. כאשר ישנה תקלה כמו סתימה או נזילה בקו הביוב הניסיון לאתר את מקור התקלה ללא ציוד מיוחד הוא בלתי אפשרי. לשם כך קיימת הטכנולוגיה של צילום קו הביוב/צנרת.

פעולת צילום קו הביוב היא לעשה פעולה שדומה לפעולת הצנתור המוכרת מעולם הרפואה. ציוד הצילום המיוחד מאפשר לנו להחדיר צינור דק אשר בקצהו מותקנת מצלמה זעירה עם פנס. מפעיל הציוד משחיל את הצינור ומניע את המצלמה לאורך הצינור עד אשר הוא מגיע לאזור אותו הוא רוצה לבחון ולצלם.

למי מיועדת פעולת צילום הביוב?

לאחר תיאור פעולה צילום הביוב שמתבצעת על ידי הטכנאים המוסמכים שלנו בשטח, השאלה שנשאלת למה בכלל צריך לצלם את קו הביוב? כפי שרמזנו לפני, פעולה זו נועדה בעיקר לצורך איתור נזילות ,תקלות וסתימות בקו הצנרת והביוב. אם קיימת דליפה מקו הביוב זהו דבר היכול לפגוע באיכות הסביבה ולגרום למחלות וזיהומים מסוכנים.

לכן במקרה כמו זה שציינו, חשוב מאוד שבעלי המקצוע בתחום יאתרו את התקלה במהרה תוך תוך כדי נזק סביבתי מינמלי. על מנת להבין את משמעות הדבר, תארו לעצמכם שישנה תקלה בקו ביוב אשר נמתח על פני מספר קילומטרים, והדבר היחיד שאתם יודעים זה שלאורך הקו יש סתימה אשר גורמת להצפות אצל צרכני הקצה. האפשרות שישנה בידכם ללא הציוד הטכנולוגי שבו אנו משתמשים היא להזמין אנשי מקצוע אשר יצטרכו לצמצם את את אזור התקלה על ידי כניסה לקו הביוב במספר נקודות.

איתור וגילוי כשלים באמצעות צילום צנרת עשוי לחסוך לכם הרבה מאד כסף. סדקים במערכת הביוב , ובנוסף ליצור רטיבות ולחלחל לתשתיות הבניין. במצב זה עשויים להתפתח ריקבון, עובש והחלשות של הבטון. צילום צנרת וקווי ביוב, לשם איתור בעיות במערכות הביוב, מסייע לכם לשמור לא רק על חשבון שפוי אלא גם על בטיחות המבנה ובריאות המשפחה.

כיצד תזהו שיש לכם סתימה בקו הביוב?

זיהוי מוקדם של סתימה בביוב יכולה למנוע עלויות תיקון גבוהות וגרוע מזה יכולה למנוע מבני משפחתך חשיפה לזיהומים ומחלות.

קיימים 2 סימנים אשר מזהירים על חסימה בקו הביוב הראשי:

  1. ניקוז איטי – כאשר פעולת הניקוז בשירותים, כיור, במקלחת מתבצעת באיטיות זהו סימן המעיד על סתימה בקו הביוב.
  2. מים בדלוחים כאשר מורידים מים בשירותים – במידה וזיהיתם שמים מתחילים לזרום במקומות אקראיים כאשר את אתם משתמשים באחד מאביזרי המים בבית, ככל הראה ישנה חסימה בקו הביוב.

לסיכום

מערכת הביוב, או סתימות רציניות בצנרת יכולים לגרום לנזק לתשתית וליצור אי נעימות רבה.
באמצעות צילום קווי ביוב, ניתן לבצע איתור וזיהוי מהות הבעיה ומיקומה,לאבחן ולזהות ליקויים במערכת הביוב, ולבדוק האם יש צורך בפתיחת סתימות ביוב, באופן לא פולשני ועל ידי שימוש בסיב אופטי. צילום זה מאפשר לנו להבחין ולזהות את הגופים המפריעים לפעילותו הסדירה של הביוב, לשם פתיחת סתימות ביוב נכונה ומהירה.

צילום צנרת וצילום קווי ביוב מאפשרים גם לזהות התעקמויות, סדקים וחורים בתשתית הצנרת. הסיב האופטי מאפשר לשקף ביעילות ובמהירות גם את המקומות הסבוכים, הצרים והמפותלים ביותר במערכת הביוב, ולגלות בהם כשלים ובעיות, ולפיכך לבצע הליך מדויק לשם טיפול ומניעה.