ייבוש תת רצפתי

הנזילה אותרה ותוקנה? מה עושים עם הרטיבות והטחב שיש מתחת לריצוף? חברת סטופ ליק לא רק מבצעת איתור נזילות, אלא גם משקמת את הנזקים שאותן נזילות גרמו. במקרים רבים זוהי רטיבות תת רצפתית אשר גורמת לטחב וריחות לא נעימים. חברתנו תייבש ותחטא את הרטיבות באמצעות ציוד, חומרים והכשרה מתקדמת.

סטופ-ליק מתמחים ייבוש תת רצפתי לאחר נזקי מים

ליצירת קשר מהירה באפשרותכם למלא את טופס יצירת קשר המופיע למטה ונציג של סטופ ליק יחזור אליכם

רטיבות כלואה מתחת לריצוף בבית מעלה את רמת הלחות וגורמת לנזקי רכוש כגון: עובש, רטיבות, ריקבון, אריחים רופפים ועוד.
בנוסף לנזק לרכוש, רטיבות זו יכולה לגרום לנזק בריאותי כמו: אלרגיות, איכות אויר ירודה וריח לא נעים. לכן במידה וישנה רטיבות כלואה כדאי ומומלץ לבצע בהקדם ייבוש תת רצפתי על מנת למנוע מנזקים נוספים להתפתח.

בעבר פעולת הייבוש הייתה מצריכה את פירוק הצירוף מה שגורם לאי נעימות, נזק סבבתי, עבודה קשה, עלויות גבוהות והשבתה של המבנה עד לסיום פעולת הייבוש.

כיום בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת פעולת הייבוש פחות מסורבלת ופחות יקרה. חברת סטופ ליק מחזיקה בידע ובציוד המתקדם ביותר בעולם לצורך ייבוש תת רצפתי. ציוד זה למעשה מונע את הצורך בפירוק/שבירת הריצוף וכך חוסך עלויות גבוהות וזמן יקר. מכונת הייבוש מייבשת את החול ומחדירה חומר מחטא אשר קוטל את החיידקים והבקטריות שנוצרו בעקבות הרטיבות.

כיצד מתבצעת פעולת הייבוש של סטופ-ליק?

פעולת הייבוש מתבצעת ב-4 צעדים:

  1. בדיקת אחוזי לחות – בדיקה זו מתבצעת באמצעות מכשיר מיוחד אש ממפה את האזור הנגוע ברטיבות ובודק את רמת הלחות באותו אזור נגוע. פעולה זו מצריכה קידוח בקוטר של 4 ס"מ בריצוף במקום שאינו גלוי לעין כמו: ארון, ספה, מקרר וכו'. לאחר הקידוח נוציא מעט סומסום/חול שנמצא תחת הריצוף ונשים במכשיר למדידת לחות. במידה ורמת הלחות היא מעל 6 אחוזים בחול, או מעל 3 אחוז בסומסום. נפנה לתכנית השיקום.
  2. תכנית שיקום – זהו שלב בו אנו למעשה בונים את תכנית השיקום. בתכנית זו אנו נבחר את הציוד הנדרש לפעולת הייבוש. במידה ומדובר במבנה מגורים אנו נבחר בציוד "עדין" ושקט על מנת לא לפגוע בשגרת חייהם של דיירי הבניין. במקרים בהם פעולת הייבוש מתבצעת במפעל או מבנה תעשייתי נשתמש בציוד כבד ורועש יותר אך מהיר יותר מהציוד השקט.
  3. התקנת הציוד ותחילת הייבוש – כאן אנו בעצם מחברים ומתקינים את הציוד שבחרנו ומתחילים בפעולת הייבוש. זמן הפעולה משתנה בהתאם לרמת הלחות וגודל האזור המצריך טיפול.
  4. בדיקת תוצאות פעולת הייבוש – לאחר פעולת הייבוש ניקח דגימה נוספת של חול/סומסום ונבדוק את אחוזי הלחות. במידה ואחוזי הלחות הן עדיין מעל התקן (6% בחול או 3% בסומסום) נמשיך בפעולת הייבוש עד שנגיע לרמת לחות תקינה.

מדוע חשוב לבצע ייבוש במהרה ולא להמתין?

  • הגורם הבריאותי – רטיבות שאינה מטופלת יכולה לגרום לעובש, טחב ופטריות, מה שיכול לגרום לאלרגיות, קוצר נשימה ואף לגרום לסרטן. כאשר יש רטיבות חשוב לטפל בבעיה במהירות האפשרית.
  • נזק בטיחותי – רטיבות מתמשכת שאינה מטופלת ומיובשת גורמת לסדקים בבטון ולחלודה בברזל אשר טמון בבטון וכך יש השפעה ישירה על חוזק המבנה.
  • נזק בתשתיות –  כמו שאתם יודעים מים וחשמל לא "מסתדרים" ביחד. לכן רטיבות יכולה לגרום לנזק חמור ברשת החשמל, לקצרים ואף לשרפות. כמו כן רטיבות ברצפה יכולה להוות סכנת מוות.
  • נזק אסטתי – מראה של טחב ועובש בקירות אינו מחזה יפה. ישנם אנשים המתעלמים מעיקר הבעיה ומנסים להסתיר כתמים אלו על ידי צביעה או ניקיון בעזרת חומר מיוחד. כתמים אלו חוזרים לאחר זמן קצר ויחזרו תמיד עד שהבעיה של הרטיבות לא תטופל.

כמו שכבר הבנתם, רטיבות כלואה מתחת לרצפה יכולה להוות בעיות רבות לכן לאחר פעולת איתור נזילות ותיקונם מומלץ בחום לבצע במהרה שיקום נזקי הנזילה.