הדרכים המהירות והמדויקות לאיתור נזילה בבית

נזילות בבית הן פתח לנזקים רבים נוספים. נזילה בצינור פנימי אשר אינה מטופלת לאורך זמן תגרום להיווצרות של חלודה על גבי יסודות הברזל, להתפוררות ולהיחלשות של התשתית. הנזילה תגרום לנזקים אסתטיים כמו שינוי צבע הקיר וכתמי רטיבות ונזקים תברואתיים לשוהים בבית, בשל הפצת רעלנים כתוצאה מטחב, עובש ונזקי רטיבות. נזק חשוב נוסף הוא הנזק הכלכלי שמתחיל בהאמרת חשבונות המים באופן שאינו תואם את צריכת בני הבית בפועל, ונגמר בעלויות שיקום מבנה יקרות.

איתור נזילות

איתור נזילה בבית- הטכנולוגיות החדישות שמשנות את פני השוק

בעבר סימני רטיבות וסימנים נוספים לקיום של נזילה בבית הזמינו פתרון אחד בלבד: שבירת הקיר האמור, חשיפת הצינור וחיפוש ויזואלי של מקור הנזילה. פתרון זה גם אם טמן בחובו הצלחה, כאשר הנזילה אותרה וטופלה, היה כרוך בחוסר נוחות רבה, הפיכת הבית לאתר בניה בשל טיפול בתקלה פעוטה, וצורך בשיקום הקיר, חידוש וצביעה.

כאשר הנזילה הגיעה מאחורי קירות של חללים רטובים או בתשתיות ריצוף היא הצריכה גם הרס ושבירה של אריחים, ולעתים צורך בחידוש מוחלט של הריצוף לאחר מכן.

העולם הטכנולוגי לא הותיר את תחום האינסטלציה מאחור, ובזכות פיתוחים מתקדמים ושימוש במיטב הטכנולוגיות, נולדו שיטות חדשות וחכמות לאיתור נזילות- ללא הרס מיותר של תשתיות.

איתור נזילות מצלמה טרמית

איתור נזילות באמצעות מצלמות תרמיות

מצלמות תרמיות הן השיטה הנפוצה ביותר לאיתור נזילות בבית, ובצנרת פנימית באשר היא. המצלמה עובדת בטכנולוגיית אינפרה אדום, אמצעות זיהוי מדויק של טמפרטורה וסימון ושיקוף של שינויי הטמפרטורה לאורך הקיר. בזכות זיהוי הטמפרטורה והשינויים המצלמה מאתרת ברמת דיוק גבוהה את מקור הנזילה, כמו גם את מסלול המים אשר חלחלו אל תוך הקיר. מן הנתונים הללו ניתן ללמוד על רמת הנזק והתיקון הנדרש לאיטום הצנרת ועצירת הנזילה ולקיר עצמו.

איתור נזילות באמצעות גלי קול

במקרים מסוימים בהם המצלמה התרמית אינה מספקת מענה, ניתן לעשות שימוש בטכנולוגיה חכמה ומדויקת לא פחות: גלי קול. באמצעות חיישן קול ייחודי אשר מבצע סריקה על גבי הקיר, מתקבלת תמונת מצב מדויקת להפליא בזכות זיהוי רחשי המים בתוך הקיר. מדובר ברחשים אשר לא ניתן לשמוע באוזן אדם, אולם חיישן הקול יזהה במדויק את מקור הנזילה על פי הרעש החרישי ופנימי שהיא יוצרת.

איתור נזילות באמצעות תרכובת גז

במידה וקיימות בעיות נגישות שמונעות את סריקת הקיר במצלמה תרמית או באמצעות חיישן גלי קול, ניתן לאתר את מקור הנזילה באמצעות החדרת תרכובת ייחודית של גז אל הצנרת. מדובר בתרכובת גז ידידותית לסביבה ובטוחה. החדרת הגז מתבצעת תוך חיבור למכשיר ייעודי אשר מזהה את המיקום המדויק בו מתקיימת ריאקציה בין הגז למים, במקור הנזילה, ומאפשר את הטיפול בנזילה.

חברת סטופ ליק מחזיקה בכל הטכנולוגיות האמורות, לצורך איתור נזילות מקצועי, בכל סוגי המבנים ומערכות הצנרת, ובפריסה ארצית רחבה.

איתור נזילות יצאת צדיק

מחפשים אחר שירותי איתור נזילות יצאת צדיק? אתם כנראה נמנים בין האנשים שלא מוכנים להתפשר על איכות ומקצועיות השירות שהם מקבלים. אם כך, הנה כל

קרא עוד »

איתור נזילות מים המלצות

המלצות הן הדרך הטובה ביותר לבחירת אנשי מקצוע לכל תחומי השירות. בעוד שבעבר השיטההישנה והטובה הקרויה "מפה לאוזן" היוותה את מקור פרנסתם וגאוותם של בעלי

קרא עוד »