הגורמים העיקריים לנזילות מים בבית

אחת מתקלות האינסטלציה הנפוצות הן נזילות מים, אשר מגיעות מן הצנרת הסמויה או מן הכלים הסניטריים הגלויים. נזילות מים עשויות לגרום לנזקים רבים, בניהם עלויות מים חריגות וגבוהות, התפתחות תנאי תברואה לקויים ופגיעה בתשתיות המבנה. על מנת להימנע ככל הניתן מאלה, חשוב לאתר במהירות נזילות מים בבית, ולבצע תיקון מקצועי ומלא מיד עם האיתור.

מהם הגורמים המובילים להיווצרות נזילות מים?

נזילות מים סמויות

נזילות מים סמויות הן נזילות אשר נוצרות בצינור מים, אשר חבוי בקיר סגור או תחת תשתיות הריצוף. סדק בצינור כזה יגרום לנזילה אל תוך הקיר, אשר בתחילה לא תיראה לעין, אולם בהמשך תגרום לסימני רטיבות, טחב וריחות רעים.

איתור רטיבות

נוסף לנזקים אלו, טבעו של הסדק הוא להתרחב עם הזמן כנגד לחצי המים המועברים בו, לשחרר כמות גדולה יותר של מים, ואף להביא לפיצוץ מלא בתוך הצנרת.

טיפול בנזילות מים סמויות מתבצע ראשית באמצעות איתור נזילות מקצועי, באמצעות מצלמה תרמית הידועה ככלי האיתור המדויק והפופולרי ביותר. לאחר האיתור נקבע אופי הטיפול, בהתאם לאתגרי הנגישות ולאופי הבעיה.

נזילה מברז

נזילה מברז מים יכולה להתקיים במטבח, בכיור או באמבטיה, כאשר באחד מן השלבים במסלול יציאת המים פגום. הנזילה עשויה להתקיים עקב שחיקה של גומייה האחראית לחיבור בין האביזרים, חור בצינור או לחץ מים לא תקין המנסה להשתחרר באמצעות טפטוף מדוד. נזילות אלו קלות לאיתור ולתיקון, ולרוב כוללות החלפה של הברז או של צינור מעבר המים המחובר אליו.

נזילה ממכונת כביסה

הצטברות של מים בתחתית מכונת הכביסה תעיד על נזילת מים. התקלה יכולה להתקיים במכונה עצמה, בחיבור בין המכונה לצינור או בצינור המעביר מים מן המכונה החוצה ומן הברז למכונה. על מנת לגשת לתקלת איתור הנזילה ממכונת הכביסה חשוב להזמין איש מקצוע מומחה בתחום איתור נזילות, בעל כלים טכנולוגיים מתאימים לאיתור נזילות סמויות.

איתור נזילות ורטיבות

נזילה בשירותים

זרזיף מים איטי אשר ממשיך לזרום לאחר פעולת ריקון הניאגרה ושטיפת האסלה, יעיד על בעיה במצוף. הרכיבים אשר מרכיבים את מנגנון השירותים נוטים להישחק ונדרשים להחלפה מדי מספר שנים, ונזילה היא עדות לשחיקה ופגם באחד מהם. קיימים כיום סוגים רבים של אסלות הפועלות על מנגנונים מתקדמים(בניהם אסלה סמויה, אסלות מונובלוק ואחרות), כאשר מזינים איש מקצוע לטיפול בנזילה באסלה יש לוודא כי הוא מכיר את סוג האסלה ואת מרכיביה.

חברת סטופ ליק היא חברה מקצועית, בעלת ניסיון רב שנים, אשר מספקת מעטפת שירותים כוללת בתחום האינסטלציה והביוב, תוך מתן דגש על שירותי איתור נזילות סמויות ואחרות, באמצעות כלים מתקדמים. החברה מחזיקה בטכנולוגיות החדישות ביותר, בניהן מגוון מצלמות תרמיות מעולות, לאיתור כל סוגי הנזילות, במהירות, במקצועיות ובדיוק רב.

איתור נזילות מים המלצות

המלצות הן הדרך הטובה ביותר לבחירת אנשי מקצוע לכל תחומי השירות. בעוד שבעבר השיטההישנה והטובה הקרויה "מפה לאוזן" היוותה את מקור פרנסתם וגאוותם של בעלי

קרא עוד »

איתור נזילות בגינה הביתית

הגינה הביתית עשויה לכלול מספר מקורות מים וצנרת, בניהם צנרת תת קרקעית המתחברת אל תשתיות המים והביוב של המבנה, ברז חיצוני המיועד לצרכי השקיה ותחזוקת

קרא עוד »

נזקי מים – הרבה מעבר למה שחשבנו

מים הם המשאב החשוב ביותר שמעניק לנו הטבע, וגם אחד העוצמתיים והמסוכנים שבהם. רבים מקשרים נזקי מים לאירועי טביעה, שיטפונות ואסונות טבע, אלא שהמים המהווים

קרא עוד »

איתור נזילה בדירה

בשונה מבית פרטי, דירת מגורים המצויה בבניין משותף חולקת קווי מים וביוב גם כלל הדירות במבנה, ולעתים נזקי רטיבות, סתימות ובעיות בצנרת הבאות לידי ביטוי

קרא עוד »