כיצד ניתן לאתר נזילות בקווי ביוב

טיפול בנזילות מתחיל באיתור מדויק של מקור הנזילה

בכלים מקצועיים ובאמצעות טכנולוגיות מתקדמות, תוך שמירה על תשתיות מפני הרס מיותר וצורך בתיקונים יקרים ומורכבים. כאשר מדובר בנזילה הנובעת מסדק בצנרת הפנימית של המבנה, שיטות האיתור מתמקדות במצלמות תרמיות משוכללות, אשר באמצעות סריקת טמפרטורת הקיר החיצוני וזיהוי השינויים המתקיימים בו, מצביעה על מקור הנזילה ברמת דיוק גבוהה במיוחד.

מצלמה לאיתור נזילות

נזילות מורכבות יותר לאיתור ולטיפול עשויות להימצא במסלולי קווי הביוב השונים, כאשר מערכת הביוב של המבנה מיועדת להעברה וטיפול במי שופכין, מים אפורים ומי קולחין.

בעוד שמי הקולחין (המים הנקיים) ומי השופכין (המים המזוהמים ושופכת האסלה) מוכרים יותר, הפרדת המים האפורים ומעברי הצנרת שנועדו עבורם פחות ידועים ומוכרים לציבור.

מים אפורים הם למעשה מים בהם נעשה שימוש באופן שאינו מזהם את המים (ללא הפרשות אדם), ומאפשר שימוש חוזר בהם, לצרכי השקיה ומחזור. מים אלו עוברים במערכת הצנרת והביוב, חלקם משמשים למחזור וחלקם עושים את דרכם אל מערכת הביוב המרכזית, על פי כמויות ועל פי צורך. כמות גדולה של מים אפורים מגיעה ממכונות כביסה, מדיחי כלים וכדומה.

איתור נזילה בקו ביוב

נזילה בקו הביוב לרוב תגיעה מצינור המיועד להעברת מים אפורים, ואופי הנזילה יהיה שונה מכזאת המצויה בצינור אשר מעביר מים נקיים. ניתן לאתר נזילות כאלה על פי התפתחות של תנאי עובש וריחות רעים, וכתמים אפרפרים וחומים על גבי קירות בהם קיים מעבר צנרת.

איתור נזילה בקו ביוב

בשל מורכבות הצנרת והחיבור שלה לקווי ביוב חיצוניים, קיימת מורכבות גדולה יותר באיתור נזילות הצנרת בקווי הביוב, ולא תמיד מצלמה תרמית תספק את המענה הנדרש.

אמצעים טכנולוגיים מתקדמים יותר לאיתור נזילות מתבססים על החדרת רובוט זעיר אל עומק הצנרת. הרובוט נשלט מרחוק וכולל מצלמה דיגיטלית המספקת תמונת מצב מלאה ומדויקת באשר לקורה במעמקי הצנרת, ומאפשר איתור תקלות ונזילות באופן אופטימלי, מדויק ויעיל.

קיימים מספר סוגי רובוטים לצנרת, כאשר חלקם מיועדים לאיתור ולניטור תקלות וזיהוי מפגעים, ואחרים כוללים גם כלים לטיפול בבעיה דוגמת כלי חיתוך לטיפול בסתימות ולחיתוך שורשים בצנרת. חברה מתקדמת לאיתור נזילות תחזיק במספר כלים לאיתור נזילות מים וביוב, בכל מערכות הצנרת, תוך התאמה לצורך ולתשתיות הקיימות במבנה.

חברת סטופ ליק היא חברה מקצועית ומובילה בתחום איתור נזילות, אשר מחזיקה בניסיון רב שנים, בצוותי עבודה מקצועיים, מוסמכים ומנוסים ובמיטב הטכנולוגיות החדישות ביותר לאיתור נזילות תוך מניעה של הרס מיותר. החברה פועלת בפריסה ארצית רחבה, בזמינות גבוהה, ומספקת מעטפת שירותים מלאה לכל סוגי התקלות במערך האינסטלציה והביוב, החל מאיתור נזילות וכלה בטיפול מקצועי בהן, באחריות מלאה, בהוגנות ובאמינות.

איתור נזילות בעזרת מצלמה טרמית

יתרונותיה של מצלמה טרמית תחום האינסטלציה והביוב המתאפיין בצנרת סמויה ובאתגרי נגישות לצורך טיפול בתקלות, לא נותר מאחור וגייס את מיטב הטכנולוגיות המתקדמות בשוק, ליצירת

קרא עוד »

חשיבות איתור נזילות בזמן קצר

איתור נזילות מהיר ומקצועי צנרת המים והביוב במבנים היא ברובה סמויה, הן לצרכים אסתטיים והן להגנה על הצנרת מפני פגיעות חיצוניות ונזקים. לצד היתרונות הללו,

קרא עוד »

תיקון נזקי נזילות בצנרת

הנזילה טופלה? עכשיו הזמן לשיקום הצנרת והנזקים הנלווים תקלות אינסטלציה עשויות להותיר חותם גם לאחר הטיפול בהם, לגרום להאצה של הבלאי בצנרת הפנימית, נפיחות בקירות

קרא עוד »

איתור נזילות בקיר ובתקרה

רטיבות על הקיר- למי פונים במקרה של כתמי רטיבות על הקיר? כתמי רטיבות, עובש והתנפחות של הקיר הם כתובת ברורה על הקיר המאותתים על קיום

קרא עוד »

איתור נזילות בצנרת ראשית

נזילות בצנרת הראשית הן צרה צרורה. לא רק שמדובר בבעיה בצנרת שיש לתקנה מיד אלא שלנזילות יש סכנה לאכל את המבנה, לגרום להופעת עובש, להרוס

קרא עוד »