דף הבית » מידע מקצועי » הטכנולוגיות המובילות בתחום איתור נזילות

הטכנולוגיות המובילות בתחום איתור נזילות

מחבר המאמר: Stop Leak
תאריך פרסום: 10 אוק 2020
קטגוריות: ,

צנרת פנימית מוחדרת לתשתיות כבר בשלב הבינוי, סמויה מן העין והנגישות אליה מצריכה הרס של קירות ותשתיות. הצנרת בנויה ומתוכננת כך שלא יהיה צורך בנגישות פיזית אליה, ומדי תקופה (שיכולה לעלות על 15 שנים) מומלץ להחליף ולחדש אותה, מה שנעשה לרוב במסגרת שיפוץ כללי.

סתימות בצנרת מטופלות באמצעות החדרת  לחץ מים או שאיבת וואקום עוצמתית ללא צורך בפגיעה בתשתית, אלא שתקלות מסוג נזילה בצנרת הן מורכבות יותר הן לאיתור והן לטיפול.

איתור נזילות- איך זה מתבצע?

איתור נזילות מים בצנרת מתחיל בזיהוי סימנים לבעיה, ולעובדה כי קיימת נזילה שח מים מן הצנרת הפנימית אל התשתית. סימנים כאלה יכולים להיות שינויים בצבע הקיר, כתמי עובש ורטיבות, ריחות רעים ורחשי טפטוף.

עם זיהוי הסימנים חשוב שלא להתעכב  ולהזמין שירות איתור נזילות בהקדם, וזאת על מנת למנוע נזק מצטבר מורכב ויקר יותר לתיקון ופגיעה בתשתיות.

בעוד שבעבר איתור נזילות היה מתבצע תוך הרס הקיר, טכנולוגיות מתקדמות מאפשרות כיום איתור נזילות בשיטות אל הרס, במהירות וברמת דיוק גבוהה.

טכנולוגיות מובילות לאיתור נזילות מים

איתור נזילות באמצעות טכנולוגיית אינפרה אדום

טכנולוגיית האינפרה אדום והשימוש במד טמפרטורה לצורך איתור נזילות הוליד את המצלמות התרמיות- הכלי היעיל והפופולרי ביותר לצורך איתור נזילות מים פנימיות. באמצעות מצלמה שסורקת את הקיר ומזהה את הטמפרטורות השונות בכלל חלקיו, מתקבלת תמונת מצב מדויקת להפליא, וזיהוי מיקום הנזילה אשר מאופיין בטמפרטורה נמוכה יותר משמעותית. המצלמה התרמית מצבירה על מסלול שינוי הטמפרטורה שהוא למעשה מסלול המים שחדרו אל התשתית ממקור הנזילה והלאה, ומכוונת לנקודה המדויקת אשר מצריכה חדירה לעומק התשתית.

איתור נזילות באינפרא אדום

המצלמות המתקדמות כוללות מסך LCD אשר מספק תמונת מצב לבעל המקצוע ודו"ח מקצועי ומפורט המצביע על מקר והיקף הבעיה ללקוח. דו"ח זה חשוב במיוחד הן לצורך שקיפות ואמינות אל מול הלקוח שר אינו רואה במו עיניו את התקלה, והן למקרים בהם מדובר בחברה לאיתור נזילות שלא מספקת גם את שירותי התיקון, ויש להעביר את האבחון לבעל מקצוע נוסף.

איתור נזילות באמצעות חיישן דציבלים

במקרים מסוימים בהם המצלמות התרמיות אינן יכולות לספק מענה (טמפרטורת סביבה חריגה, צנרת עמוקה, צנרת טמונה בחצרות ובשטחים פתוחים), איתור נזילות באמצעות מכשיר אקוסטי בעל יכולת לקריאת דציבלים וחיבור למגבר. בטבע לכל פעולה ישנו צליל, כמו גם לזרימה או דליפה של מים, ומכשיר אקוסטי ידע לזהות את מקור הצליל ועוצמתו ולהצביע על מקור הנזילה. גלי הקול שתייצר הנזילה יתורגמו למדד מספרים אשר יופיע על המכשיר לזיהוי אופטימלי ומדויק.

איתור נזילות אולטראסאונד

איתור נזילות באמצעות החדרת תרכובת גז

במקרים מורכבים בהם שתי האפשרויות המוזכרות לעיל לא נתנו מענה, קיימת שיטה ייחודית בה מוחדרת תרכובת גז ייחודית לעומק הצנרת, ובזכות זיהוי התגובה הכימית שנוצרת בחיבור של תרכובת הגז למים, חיישנים ייחודיים יבצעו את הזיהוי ויתנו מענה מדויק ואפקטיבי. חשוב לדעת כי מדובר בתרכובת גז ירוקה, אשר איה מזיקה לסביבה ולבני אדם.

חברת סטופ ליק היא חברה מקצועית המחזיקה במיטב הטכנולוגיות לאיתור נזילות, במהירות ובדיוק, ומשלבת מעטפת שירותים מלאה, לרבות תיקון התקלה וסגירת הקיר/התשתית על פי צורך, באמצעות בעלי מקצוע מובילים בתחומם, בהוגנות ובפריסה ארצית.

מאמרים אחרונים

לייעוץ מקצועי ללא עלות מלאו את הטופס מתחת או חייגו: 050-830-8300

התקשרו עכשיו
phone-handsetarrow-left