דף הבית » מידע מקצועי » איך מאתרים נזילות סמויות?

איך מאתרים נזילות סמויות?

מחבר המאמר: Stop Leak
תאריך פרסום: 31 אוק 2020
קטגוריות: 

נזילה חיצונית באחת מנקודות המים בבית קלה לזיהוי וקלה לטיפול. נזילות כאלה ניתן לראות לרוב בכלי הסניטריה בבית, בברזים, מן הסיפון אל תוך הארון, או בשירותים. נזילה גלויה נראית לעין, אינה כרוכה באתגרי נגישות ומטופלת בקלות ובמהירות (חיזוק חיבורים, החלפת גומייה ולעתים החלפה של ברז/סיפון או אביזר אחר).

נזילה סמויה לעומת זאת עשויה לגרום לנזקים ומורכבת יותר לאיתור ולטיפול.

איתור נזילות במצלמה

מהן נזילות סמויות?

נזילות סמויות נוצרות בשל פגמים ומפגעים בצנרת הפנימית, אשר מותקנת בעומק תשתיות הבינוי, בתוך קירות ומתחת לריצוף. מערכות צנרת מתקדמות הן מערכות סמויות, כך שמלבד פתחי ניקוז ופתחי יציאת מים, כלל הצנרת סמויה היא. 

האתגר נולד כאשר אחד מן הצינורות הפנימיים נפגע ומתחילה נזילה אשר אינה ניכרת כלפי חוץ. 

כיצד ניתן לזהות שקיימות נזילות סמויות בבית?

נזילה פנימית ניתן לזהות במספר אמצעיים, שברובם באים לידי ביטוי לאחר זמן ממושך בהם מתקיימת הנזילה באין מפריע. הנזילה תגרום לעליה בחשבונות המים, וניתן יהיה לראות זאת לא רק בשורת העלות הכוללת, כי אם גם בשורת הצריכה. במידה וצריכת קוב המים עולה באופן משמעותי על הצריכה הקבועה, קיים חשד לנזילה סמויה בבית.

דרכים נוספות לאיתור נזילות: שינוי בצבע הקיר, הופעת סימני רטיבות על גבי הקיר, טחב ועובש, ריחות רעים, צליל טפטוף או זרימה מתמשך (לרוב חלוש מאוד). כל אחד מן הסימנים המצוינים מצריך הזמנה של שירותי איתור נזילות סמויות.

כיצד מאתרים נזילות סמויות?

כאשר מקור הנזילה אינו ידוע, נדרש שירות איתור נזילות סמויות מקצועי. בעוד שבעבר נהוג היה להזמין אינסטלטור מקומי, אשר היה מעריך את מיקום הנזילה ומגיע אליו באמצעות הרס כולל של התשתיות, טכנולוגיות מתקדמות מאפשרות כיום איתור נזילות מהיר, מקצועי ומדויק, בטכנולוגיית אל הרס.

איתור נזילות סמויות באמצעות מצלמה תרמית

מצלמות תרמיות הן המוצר המקצועי המוביל בתחום איתור נזילות. המצלמות התרמיות פועלות בטכנולוגיית אינפרה אדום, ומזהות למעשה שינויי טמפרטורה על גבי הקיר. העברת המכשיר על גבי הקיר אשר נחשד בהטמנת צינור פגום ונוזל, תעלה על גבי מסך LCD ברזולוציה גבוהה רצף של צבעים אשר כל אחד מהם מסמן טווח טמפרטורה, מה שיאפשר לא רק את איתור מקור הנזילה, אלא גם את מסלול המים לאורך הקיר והערכת הנזק שנוצר.

איתור רטיבות במצלמה

טיפול בנזילות סמויות

הטיפול בנזילות סמויות מתבצע באמצעות כלים שונים, בניהם חומרי איטום והדבקה, החדרת שרוול איטום לצינור, החלפת צינור או חלק ממנו. ההרס הנדרש לצורך ביצוע התיקון כאשר איתור מיקום הנזילה מדויק- הוא מינורי, וניתן לסגירה ולתיקון אסתטי בו במקום.

חברת סטופליק מתמחה באיתור נזילות סמויות בכל סוגי המבנים, בזכות אחזקה בכלל הטכנולוגיות החדישות בתחום וצוות אשי מקצוע מיומנים ומנוסים. החברה פועלת בפריסה ארצית ומציגה זמינות גבוהה, אמינות, הוגנות ומקצועיות.

מאמרים אחרונים

לייעוץ מקצועי ללא עלות מלאו את הטופס מתחת או חייגו: 050-830-8300

התקשרו עכשיו
phone-handsetarrow-left