דף הבית » מידע מקצועי » נזקי מים - הרבה מעבר למה שחשבנו

נזקי מים - הרבה מעבר למה שחשבנו

מחבר המאמר: Stop Leak
תאריך פרסום: 16 נוב 2020
קטגוריות: 

מים הם המשאב החשוב ביותר שמעניק לנו הטבע, וגם אחד העוצמתיים והמסוכנים שבהם. רבים מקשרים נזקי מים לאירועי טביעה, שיטפונות ואסונות טבע, אלא שהמים המהווים את מקור החיים- עשויים לגרום לנזקים גם כאשר הם מגיעים בעוצמות נמוכות בהרבה- ללא בקרה ושליטה עליהם.

נזקי מים בתחום הבניה

תקני הבניה מקדישים פרקים שלמים והנחיות מחמירות להגנה על מבנים מבני נזקי מים. מים אשר מחלחלים אל תשתיות, בין אם בתהליך הבינוי ובין אם אחריו בשל איטום לקוי- עשויים לגרום לנזקים מצטברים למבנה: להתפתחות קורוזיה וחלודה על גבי יסודות הברזל, להתפוררות האבן ולהיחלשות המבנה.

נזקי מים- השפעה על תנאי תברואה

מבנה אשר לוקה בתנאי איטום ירודים, חדירת מים ורטיבות מתמשכת, הוא מבנה בעל תנאי תברואה ירודים, אשר מזיק לבריאות השוהים בו. המים המצטברים יגרמו לתנאי טחב ועובש, יפזרו רעלנים החודרים את מערכת הנשימה, יגרמו לאחוזי לחות וזיהומים בעלי השפיעה על בריאות העור, ומסוכנים במיוחד לבעלי מערכת חיסונית מוחלשת ובעלי מחלות נשימתיות.

נזק סביבתי כתוצאה מנזקי מים

נזקי מים במקרים מסוימים גם אחראים לנזקים סביבתיים. כאשר מדובר בנזילה מתמשכת המחלחלת אל פני השטח, נזילה בגינה או בצינור עירוני- המים עשויים לגרום לנזק לעצים ולצמחים, להביא לריקבון שורשים, לגרום להתרוממות של מכסי ביוב או להיווצרות של סדקים ובורות בכבישים. כל אלו יוצרים נזקים אקולוגיים ונזקים בטיחותיים, ומהווים חוליות נוספות בשרשרת של נזקים אותם ניתן למנוע.

הקשר בין נזקי מים למזיקים

תנאי רטיבות מביאים כאמור להתפתחות של תנאי תברואה ירודים, ליצירת חללים לחים וחמימים, מה שמושך בנוסף לכל הנזקים האמורים גם יתושים, מקקים, טרמיטים ומזיקים אחרים. ריסוס לבדו לא יעזור לטיפול בבעיית המזיקים, שכן ללא טיפול בתנאי הלחות ובתברואה אלו ישובו להתקבץ בחריצי המבנה ומתחתיו ויהוו מפגע תברואתי נוסף לבני אדם. במידה וקיימת בעיית מזיקים חוזרת במבנה חשוב לבדוק את תקינות מערכות האיטום, האינסטלציה והביוב.

טיפול בנזקי מים

טיפול בנזקי מים יכול להתרחש במגוון דרכים, בהתאם לאופי הנזק. הטיפול יתבסס על תיקון מקור חדירת המים אל המבנה, וייבוש וסילוק המים אשר הצטברו קודם לכן, ובהמשך חיזוק התשתית על פי צורך בהתאם להיקף הנזק.

הטיפול לא יכול להיות טיפול קוסמטי בלבד, אין טעם לטייח ולצבוע קיר המעיד על נזקי רטיבות, שכן מדובר בפתרון בתסמינים ולא בבעיה. הרטיבות הקיימת בעומק התשתית עדיין קיימת ומוסיפה לייצר נזק, כתמי הרטיבות, הטחב והעובש ישובו תוך זמן קצר, והנזקים לתשתית יוסיפו להצטבר.

חבקת סטופ ליק מספקת שירותים מקצועיים בתחום איתור נזקי המים, איתור נזילות, ביצוע בדיקות בדק בית, ומתן שירותי תיקונים משלימים לכל סוגי התקלות, תחת קורת גג אחת, בפריסה ארצית רחבה, ובמקצועיות, הוגנות ואמינות.

מאמרים אחרונים

לייעוץ מקצועי ללא עלות מלאו את הטופס מתחת או חייגו: 050-830-8300

התקשרו עכשיו
phone-handsetarrow-left