דף הבית » מידע מקצועי » של מי הבעיה הזאת בכלל - רטיבות בתקרה

של מי הבעיה הזאת בכלל - רטיבות בתקרה

מחבר המאמר: Stop Leak
תאריך פרסום: 22 ספט 2020
קטגוריות: 

איתור נזילות בתקרה

רטיבות בקירות ובתקרת הדירה מצביעות על בעיה בצנרת הפנימית - פיצוץ או נזילה של צינור סמוי מן העין, וטומנת בחובה מראה לא אסתטי, התפתחות שלעובש וחיידקים, ריחות רעים ובמקרה של נזק מתמשך גם פגיעה בתשתיות.

כאשר נראים סימני רטיבות הכלי הראשון החשוב הוא איתור מקור הנזילה. כאשר מדובר ברטיבות המופיעה בקיר פנימי, יהיה זה קיר משותף עם חדר רטוב בבית (מקלחת/חדר אמבטיה/שירותים) בהם עוברת צנרת פנימית.

איתור נזילה במטבח

רטיבות המופיעה בתקרה בניין משותף יכולה לנבוע מאחת משתי סיבות:

  • איטום לקוי של הגג במקרה של דירות בקומה האחרונה בבניין המשותף
  • נזילה בצנרת השייכת לדירה מעל במקרה של דירות מן הקומה הראשונה ועד לפני האחרונה.

מי אחראי לטיפול בנזילה?

על מנת לקבוע את האחריות הסופית לנזילה יש לאתר באופן מקצועי ומוחלט את מקורה. כאשר הנזילה מגיעה מן הגג המשותף האחריות לתיקון ולטיפול מוטלת על וועד הבית- הווה אומר באחריות כלכלית של כלל השכנים(לרבות הדירה שנפגעה, על פי חלקה היחסי בנזק).

כאשר הנזילה מגיעה מצנרת פרטית המשמשת את אחת הדירות- השכן הוא שיהיה אחראי על הטיפול והתיקון.

חשוב לפנות לאחד מן הגורמים הללו מיד עם הופעת הרטיבות, על מנת למנוע נזק מצטבר ויקר בשתי הדירות.

איך ניתן לאתר נזילה פנימית?

בעוד שבעבר תקלות בצנרת פנימית הצריכו חדירה לתשתיות, שבירת קירות והרס יקר ומיותר, טכנולוגיות מתקדמות כיום מאפשרות איתור נזילות בטכנולוגיית אל-הרס, בבדיקה חיצונית ומדויקת. האיתור מתבצע באמצעות מכשירים דיגיטליים חכמים אשר מאתרים דרך הקיר/תקרה את הנזק, וזאת באמצעות מצלמה תרמית ומצלמת אינפרה אדום, הפועלות על טכנולוגיה לאיתור וזיהוי טמפרטורה חריגה בקיר וצילום פנימי.

בפניה אל איש מקצוע בתחום איתור נזילות חשוב לוודא כי הוא מחזיק בטכנולוגיות המתקדמות ביותר ומסוגל לספק מענה מדויק, יעיל ומהיר ללא הרס ופגיעה בתשתית.

חשוב לציין כי בדיקה לאיתור נזילות מתומחרת בנפרד מעבודת הטיפול והתיקון.

כיצד ניתן לתקן נזילה פנימית?

לאחר איתור הנזילה באופן מדויק מתבצעת חדירה כירורגית לתשתית, תוך פגיעה מינימלית ובנקודת הליקוי במדויק, לצורך טיפול בצינור הפגוע. הטיפול מתבצע בהתאם להיקף הפגיעה ולסוג הצינור, החל מאיטום באמצעות חומרים ייחודיים לאיטום צנרת, טלאי והדבקה, החדרת פרופיל פנימי או החלפת הצינור כולו. העבודה בכל מקרה תכלול את סגירת הקיר/תקרה, צביעה וחידוש, הדבקת קרמיקה במקרה הצורך, ולמעשה השבת החלל לקדמותו.

האם ניתן להיעזר בפוליסת ביטוח פרטית לצורך טיפול בנזילות?

ביטוח דירה, בין אם מדובר בביטוח משכנתא ובין אם בביטוח שנרכש באופן פרטי, כולל אחריות על נזקי צנרת. על מנת להבין כיצד ניתן לממש את הביטוח ומה היקף הכיסוי יש לפנות לחברת הביטוח. במידה והנזק מגיע מדירה שכנה, על השכן לפנות אל חברת הביטוח שלו, במטרה לקבל מענה הן לנזילה והן לנזקים האסתטיים שנוצרו בעקבותיהם בדירות סמוכות/תחתונות.

איתור נזילה בבית פרטי

חברת סטופ ליק איתור נזילות היא חברה מקצועית הפועלת באמצעות מיטב הטכנולוגיות המתקדמות לאיתור מהיר ומדויק של כל נזקי הצנרת, בטכנולוגיית אל הרס. החברה מספקת מעטפת שירותים מלאה, החל מאיתור הנזקים והליקויים, הנפקת דו"ח וצילומים ללקוח, בשקיפות ובאמינות, ומתן מענה מקצועי לכל סוגי התיקונים ביד מקצועית ומנוסה, בסטנדרטים מחמירים של איכות, ובמחירים הוגנים. חברת סטופ ליק פועלת בפריסה ארצית רחבה, מדרום ועד צפון, ועומדת לרשות לקוחותיה מן המגזר הפרטי, המוסדי והעסקי, בזמינות גבוהה ובמקצועיות שאין שניה לה.

מאמרים אחרונים

לייעוץ מקצועי ללא עלות מלאו את הטופס מתחת או חייגו: 050-830-8300

התקשרו עכשיו
phone-handsetarrow-left