דף הבית » מידע מקצועי » רטיבות בתקרה - גורמים, מניעה וטיפול

רטיבות בתקרה - גורמים, מניעה וטיפול

מחבר המאמר: Stop Leak
תאריך פרסום: 18 ספט 2020
קטגוריות: 

איתור נזילות בתקרה

אח הפרקים החשובים בתורת הבניה הוא נושא האיטום, המספק הנחיות קפדניות לאיטום קירות, תקרות, גגות ותשתיות, מתוך הבנה כי חדירת מים לתשתית עשויה לגרום לנזקים אסתטיים, תברואתיים ולהיחלשות המבנה.

למרות ההנחיות המוקפדות, מבנים מסוגים שונים דורשים תחזוקה וחיזוק של האיטום לאורך השנים, ועלולים להתגלות ליקויים באיטום, הן בשל בלאי טבעי והן מסיבות אחרות.

רטיבות בתקרה היא ליקוי אשר מחייב התייחסות וטיפול מהיר, וזאת על מנת להימנע מנזק מצטבר מורכב יותר לטיפול ויקר.

איתור נזילות בתקרה

כאשר מתגלה רטיבות בתקרת הבית יש לתת את הדעת על מספר פרמטרים:

האם מדובר בדירה בקומה העליונה של המבנה, אשר מעליה מוצב גג המבנה? או לחילופין בדירת מגורים אשר מעליה בנויה דירה נוספת?

השאלה חשובה מאחר והיא מהווה את הכלי הראשון לאיתור מקור הדליפה. במידה ומדובר בבית פרטי, בדירה עליונה או בדירת גג- מקור הרטיבות יהיה מן הסתם בגג המבנה. במקרה כזה יש לפנות אל וועד הבית המשותף במקרה של בניין משותף, או להזמין באופן עצמאי מומחה לאיתור נזילות ופתרונות איטום, במקרה של בית פרטי.

במידה ומדובר בדירה המצויה תחת דירה אחרת, בסבירות גבוהה כי מקור הנזילה היא הדירה המצויה מעל, וחשוב לעדכן את השכנים הדרים בה, שכן ישנה אפשרות שמדובר בתקלה בצנרת הפנימית שלהם, אשר אינם מודעים אליה.

איתור נזילות בבית

האם הרטיבות ניכרת בחלק מסוים של התקרה או מתפשטת על גבי עיקר שטח התקרה?

היקף הרטיבות יסייע באיתור מקור הבעיה ובהיקפה. כאשר מדובר ברטיבות מנקודה מסוימת בלבד- איתור הנזילה ומתן מענה לבעיית האיטום הנקודתית יביא לפתרון, בעוד שנזק פנימי מתמשך יגרום לנזילת המים להתפשט בכל רחבי הקיר, עשוי להעיד על פיצוץ מהותי בצנרת או גג ללא מערת איטום, ויצריך תיקון מורכב, לעתים חדירה לתשתיות וטיפול חיצוני קוסמטי.

מה צריך לעשות כאשר נראים סימני רטיבות בתקרה?

ראשית יש לאוורר את החלל. רטיבות טומנת בחובה גם הצטברות של חיידקים, התפתחות עובש ומפגעים תברואתיים. חשוב לאוורר היטב את החלל על מנת לאפשר תחלופת אוויר נקי לשוהים בחלל.

חיידקים מתפתחים ומתרבים בתנאי חום ולחות ועל כן האוורור יסייע בהורדת הטמפרטורה.

על לטיפול מוחלט בבעיה מומלץ גם להספיג מטאטא נקי במים הטבולים בכלור ולנקות באמצעותו את כתמי הרטיבות. הכלור יקטול את החיידקים ויסייע בהלבנת השטח מחדש.

איתור נזילות בקיר

מעבר לפתרונות האסתטיים והתברואתיים חשוב במיוחד להזמין איש מקצוע מומחה בתחום איתור נזילות, במקרה הצורך בתיאום עם השכן/וועד הבית על פי צורך, לאיתור מדויק של מקור הנזילה אשר גורמת לחדירת מים לתשתית ולרטיבות התקרה.

חברת סטופ ליק לאיתור נזילות מספקת שירותים מקצועיים לוועדי בתים, לפרטיים ולארגונים, לאיתור מהיר של נזילות ונזקי צנרת, בטכנולוגיית אל הרס מתקדמת. האיתור מתבצע באמצעות מצלמות תרמיות חכמות, תוך הנפקת דו"ח ללקוח ומתן מעטפת שירותים מלאה, איטום ותיקוני צנרת.

מאמרים אחרונים

לייעוץ מקצועי ללא עלות מלאו את הטופס מתחת או חייגו: 050-830-8300

התקשרו עכשיו
phone-handsetarrow-left