דף הבית » מידע מקצועי » חשיבות איתור נזילות בזמן קצר

חשיבות איתור נזילות בזמן קצר

מחבר המאמר: Stop Leak
תאריך פרסום: 08 ספט 2020
קטגוריות: 

איתור נזילות מהיר ומקצועי

צנרת המים והביוב במבנים היא ברובה סמויה, הן לצרכים אסתטיים והן להגנה על הצנרת מפני פגיעות חיצוניות ונזקים. לצד היתרונות הללו, הצינורות החבויים בקירות ובתשתיות המבנה עשויים לעכב איתור של נזק ונזילה בצינור ולהביא לנזק מצטבר גדול יותר, ללא ערנות ותגובה מהירה של הדיירים בבית.

מדוע חשוב לאתר נזילות בשלב מוקדם?

נזילה בצינור מתחילה עם התהוות של סדק זעיר, אשר לחץ המים המופעל עליו מביא להתרחבותו, להיקף חמור יותר של נזילה ועד לפיצוץ צנרת. אי איתור מוקדם או התעלמות מנזילה פנימית יביאו לנזק מצטבר לצנרת ולתשתיות, ובמקרים מסוימים גם עשוי לפגוע בדירות שכנות ולהטיל על כתפי בעל הדירה עלויות תיקון וטיפול כבדות.

כיצד ניתן לאתר נזילה פנימית?

רבים נוטים לחשוב כי הופעת כתמי רטיבות וטחב על הקיר הם הסימנים הראשונים לזיהוי נזילה ונזקי צנרת פנימיים בדירה. אלא שלמעשה התהוות הכתמים על הקיר מצביעים על נזק שמתמשך לאורך זמן, הביא לרטיבות פנימית עמוקה וכעת בא לידי ביטוי באופן חיצוני בנוסף לכך. 

איתור נזילות במצלמה טרמית

איתור נזילה פנימית יכול להתבצע מוקדם יותר בעזרת מספר אמצעים:

 רחשים חריגים- מים מטפטפים יוצרים רחשים, אמנם בדציבלים נמוכים שקשה לזהות בהמולת היום הביתית, אולם במידה ודווקא בשעות השקטות נשמע קול טפטוף אחיד או זרימה חלשה, הדבר יכול להצביע על נזילה פנימית בקירות.

חשבון מים- חשבון המים הוא האינדיקציה הטובה ביותר לאיתור נזילות. אין צורך לחכות להכפלה של החשבון על מנת לאתר פעילות חריגה. חשבון המים מפרט את מספר הקוב שנצרכו, הצריכה הביתית והצריכה המשותפת. חלק מן הרשויות המקומיות/תאגידי המים מציינות גם את הצריכה ביחס לחודשים הזהים בשנה שעברה. עליה של מעל 20% בחשבון המים ביחס לאותם חודשים בשנה שעברה (שימו לב שמדובר בעליה בצריכה ולא עליה בעלויות שיכולה לנבוע מעדכון תעריפים), עשויה להצביע על דליפה או נזילה.

צבע הקיר- מים בתשתיות עשויות לגרום לשינויים בצבע בקיר בתוכו קיימת נזילה, עוד בטרם הופעת כתמי רטיבות. זיהוי שינוי בצבע, גם אם מינורי, מצדיק בדיקת איתור נזילות.

כיצד ניתן לאתר נזילות פנימיות?

כאשר מדובר בחשש ובחשד לנזילה, אין כל סיבה לשבור את הקיר ולחפור בעומק התשתית. גם כאשר מופיעים כתמי רטיבות המצביעים בבירור על נזילה, טכנולוגיות מתקדמות מאפשרות את איתור הנזילה באמצעות כלים חיצוניים בלבד וללא הרס מיותר.

איתור נזילות פנימיות מתקיים כיום באמצעות מצלמות תרמיות ומצלמות אינפרא אדום, בזיהוי חיצוני של טמפרטורה חריגה בקיר, באמצעות רובוטים חכמים המוחדרים לצנרת ובאמצעות כלים טכנולוגיים מתקדמים נוספים. האיתור החכם מאפשר דיוק במיקום הנזילה וזיהוי של היקף הבעיה, וטיפול מקצועי נקודתי ללא הרס ונזק מיותר.

איתור נזילות במצלמה טרמית

האם להזמין אינסטלטור או חברה לאיתור נזילות?

כאשר עולה חשד לנזילה, או לכל תקלת אינסטלציה וביוב אחרת, חשוב לדעת כי רב הנסתר על הגלוי, ולבדיקה מקצועית האפשרות לגלות נזקים פנימיים. יחד עם זאת, הבדיקה לבדה מספקת אינדיקציה לבעיה אולם מטבע הדברים אינה הפתרון לבעיה, ועל כן מומלץ לפנות לחרה מקצועית אשר מספקת מעטפת שירותים מלאה, החל מאיתור הבעיה וכלה בטיפול מקצועי ויסודי בה.

חברת סטופ ליק היא חברה מקצועית ומובילה, המחזיקה במיטב הטכנולוגיות ומעסיקה אנשי מקצוע מן השורה הראשונה, בתחום איתור נזילות וטיפול בהם, מתן מענה לפתרונות אבחון, מיפוי וטיפול בתקלות נזילה וצנרת, ללא הרס, ברמת דיוק גבוהה, ותוך טיפול מלא ואיטום הצנרת והמעטפת שניזוקה. החברה פועלת בפריסה ארצית רחבה, ומספקת שירות באמינות, בהוגנות ובמקצועיות.

מאמרים אחרונים

לייעוץ מקצועי ללא עלות מלאו את הטופס מתחת או חייגו: 050-830-8300

התקשרו עכשיו
phone-handsetarrow-left