הכן ביתך לחורף – בדק בית לקראת החורף המתקרב

מדינת ישראל היא מדינה חמה בה זורחת השמש מעל שלוש מאות ימים בשנה בממוצע. יחד עם זאת, עונת החורף למרות היותה קצרה, עשויה להיות קשה ומצריכה היערכות והתאמה של תשתיות, לצרכי בטיחות, נוחות ושמירה על מבנים וציוד.

בדומה להכנת הרכב לחורף, תוך חידוש המגבים, בדיקת הצמיגים, התאורה וסילוק האדים, גם את מוכנות הבית לקראת החורף יש לבדוק באופן מקצועי-ולטפל מבעוד מועד בליקויים.

איתור נזילות מים - סטופ ליק

מה צריך לבדוק במסגרת בדק בית לקראת החורף

בדק בית לקראת החורף יתמקד במוכנות הבית להתמודד עם משקעים ותנאי קור קיצוניים, לשמירה על נוחות ואורח החיים ולמניעת נזקים מצטברים.

אטימות הגג- איטום לקוי על גג הבית בעונת החורף יביא במהרה לדליפות ולנזילות של מי הגשמים אל עומק התשתית, ודרך התקרה אל חלל הבית. הדליפה תבוא לידי ביטוי בתחילה באמצעות כתמי רטיבות שיופיעו על גבי התקרה, וללא טיפול מקצועי ומהיר יובילו לדליפת מים אל תוך הבית. בדק בית לקראת החורף יכלול בדיקה מקצועית של איטום הגג, ובמקרה של ליקויים המלצה לאיטום מחדש: נקודתי לתיקון הליקויים או לאיטום מלא.

איטום חלונות- חלונות הבית מהווים נקודת תורפה ומצריכים פתרונות איטום מקצועיים, כאשר איטום לקוי יוביל לרטיבות סביב מסגרת החלון, לחדירות רוחות ומשקעים ולשינויים בתנאי הבידוד בבית. בדק בית מקצועי יכלול בדיקת איטום מקיפה של כל הפתחים והחלונות בבית והמלצות לחיזוק וחידוש האיטום על פי צורך.

איטום קירות חיצוניים- הקירות החיצוניים של הבית חשופים לפגעי מזג האוויר, למשעים ולמזיקים ונדרשים לאיטום ברמה הגבוהה ביותר. בדיקת איטום מקיפה תכלול בדיקה של שכבות האיטום החיצוני וכן מעברי צנרת בקירות הללו ובדיקת שלמות ותקינות שלהם.

בדיקת מרזבים- המרזב הוא צינור אשר פועל באמצעות כוח המשיכה לסילוק מי גשמים מגג הבית. בדיקת מוכנות לקראת החורף תכלול בדיקה של תעלות הניקוז המובילות אליו, בדיקת שלמות צינור המרזב ומעבר תקין של מים בתוכו. לעתים יהיה צורך בניקוי המרזב באמצעות לחץ מים למניעת סתימות, או בשרוולים לאיטום המרזב במקרה של נזילות מים.

איתור נזילות צנרת– בדק בית לקראת החורף יכלול בדיקה מקיפה של מערכת האינסטלציה בבית, תקינות גופי החימום ומערכת החשמל ובדיקת נזילות מכל מעברי הצנרת למניעת נזקי מים מצטברים.

חברת סטופ ליק מתמחה בביצוע בדק בית לקראת החורף, תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות לאיתור נזילות, איתור נזקי מים וליקויי איטום. החברה פועלת בפריסה ארצית רחבה, מספקת מקצועיות שאין שניה לה ומעניקה מעטפת שירותים מלאה תחת קורת גג אחת שכוללת גם תיקוני ליקויים, טיפול בנזילות ותקלות צנרת ופתרונות נוספים.  

איתור נזילות מים המלצות

המלצות הן הדרך הטובה ביותר לבחירת אנשי מקצוע לכל תחומי השירות. בעוד שבעבר השיטההישנה והטובה הקרויה "מפה לאוזן" היוותה את מקור פרנסתם וגאוותם של בעלי

קרא עוד »

איתור נזילות בגינה הביתית

הגינה הביתית עשויה לכלול מספר מקורות מים וצנרת, בניהם צנרת תת קרקעית המתחברת אל תשתיות המים והביוב של המבנה, ברז חיצוני המיועד לצרכי השקיה ותחזוקת

קרא עוד »

נזקי מים – הרבה מעבר למה שחשבנו

מים הם המשאב החשוב ביותר שמעניק לנו הטבע, וגם אחד העוצמתיים והמסוכנים שבהם. רבים מקשרים נזקי מים לאירועי טביעה, שיטפונות ואסונות טבע, אלא שהמים המהווים

קרא עוד »

איתור נזילה בדירה

בשונה מבית פרטי, דירת מגורים המצויה בבניין משותף חולקת קווי מים וביוב גם כלל הדירות במבנה, ולעתים נזקי רטיבות, סתימות ובעיות בצנרת הבאות לידי ביטוי

קרא עוד »

איך מאתרים נזילות סמויות?

נזילה חיצונית באחת מנקודות המים בבית קלה לזיהוי וקלה לטיפול. נזילות כאלה ניתן לראות לרוב בכלי הסניטריה בבית, בברזים, מן הסיפון אל תוך הארון, או

קרא עוד »