דף הבית » מידע מקצועי » מידע על נזילות מים

מידע על נזילות מים

מחבר המאמר: Stop Leak
תאריך פרסום: 24 מרץ 2020
קטגוריות: 

חברת "סטופ-ליק" – מתמחת במציאת מקורות של נזילות מים, בכל שלב של הבעיה. מדובר במשימה כלל לא פשוטה, היות והמים יכולים להגיע מכל מקום ולכל מקום במהירות. לא בכדי אומרים "מים שקטים חודרים עמוק". כך גם עם נזילות מים – הקטנות והשקטות ביותר עשויות לגרום לנזק הגדול ביותר בבית שלכם.

המומחים של "סטופ-ליק" עושים שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, כולל הדמיה טרמית המאפשרת לראות נזילות בצורה הברורה ביותר – מבפנים. עם חברת "סטופ-ליק", לא תהיה אף נזילה שתישאר בלתי מטופלת. הזמינו איתור נזילות מים של "סטופ-ליק" עוד היום, וספקו למבנה שלכם שנים רבות של עמידות ושלמות.
 

סיבות אפשריות להופעתן של בעיות מים שונות

לא תמיד אפשר לדעת מהן הסיבות שגרמו להופעת נזילות מים בחלק זה או אחר של הבית. דליפות מים יכולות להתרחש אפילו עקב ברז ישן שלא נסגר עד הסוף, ומטפטף.
טפטוף קבוע במקום אחד יכול לגרום נזק לקירות ואף לריצוף, שלא לדבר על נזילות מים רציניות. הבעיה הגדולה ביותר של מציאת המקור של נזילות מים, זה העובדה שהן יכולות להתחיל מכל מקום.

לכן, על מנת לבצע בדיקה באמת מקיפה, חשוב לקחת בחשבון את כל האופציות, כולל נזילות מהגג, לחץ יתר בצנרת ועוד.
כל שינוי באיזון הפנימי של הבית יכול להביא להיווצרות של מקורות נזילה, שמצידם גורמות לנזק מצטבר. חשוב מאוד שלא להתמקד דווקא על הסיבות, אלא למצוא את הפתרונות לבעיה זו.

מציאת פתרון לנזילות מים

הפיתרון הטוב ביותר עבור נזילות מים, זה מעקב קבוע אחר המתרחש בבית שלכם. זה כולל ביצוע בדק בית קבוע, לשם מציאת סימנים לטפטוף או דליפה ראשונית.
לפעמים הסיבה להופעת הנזילה נעוצה בתאונה, כגון פיצוץ בצנרת, אך בפעמים אחרות מדובר במקרה של שחיקה קבועה של הצינורות, מה שהביא בסופו של דבר לסדקים ושברים.

בעזרת בדק בית קבוע, ניתן למצוא בקלות את המקומות שדורשים איטום לפני החורף, או לשם חסימת נזילה.
כך ניתן לחסוך נזק לדירה ובדיעבד – לחסוך הרבה מאוד כסף, משום שבדיקה שכזאת עולה הרבה פחות מאשר תיקון של ההשלכות של נזק לדירה חמורות. תתחילו לחשוב קדימה,
תבדקו את הבית שלכם מדי שנה, כל חורף, ותחסכו הרבה בעיות בשלבים מאוחרים יותר.

איך לאתר נזילה ללא נזקים

איתור נזילות כמה שיותר מוקדם מונע נזקים רבים בעתיד. איתור של הנזילות בין אם הן נזילות בצנרת ובין אם נזילות בתקרה או בקירות יכול להיות משימה קשה מאחר ונזילות נוטות להיות מאוד קשות לאיתור במיוחד במבנים ישנים בהם אין אפשרות לדעת את המתווה המדויק של הצנרת הפנימית או בבניינים משותפים בהם יש לבדוק את הצינורות המשותפים של כל דיירי הבניין.

איתור נזילות לעתים קרובות גם יכול לזרוע הרס בדרך להגיע למקור הנזילה ולקבוע בוודאות שאכן מדובר במקום של נזילה ולכן איתור נזילות ללא נזקים היא משימה מורכבת שיש להשאיר למומחים ומנוסים בתחום.

כך מאתרים רטיבות עם מצלמה תרמית

הכי חשוב – לגלות את הנזילה כמה שיותר מוקדם

החשיבות של התזמון בגילוי הנזילה הוא קריטי לנזקים הבלתי הפיכים של המבנה. למים יש תכונה הרסנית למבנים והם יכולים לגרום לריקבון ולהריסה של הצבע ואף של המבנה הפנימי במידה ולא מטופלת הנזילה בזמן.

לעתים קרובות, גילוי חיצוני של הנזילה יכול לקחת כמה ימים ואפילו שבועות מכיוון שאין אינדיקציה לנזילה בהתבוננות חיצונית ולכן בכל חדש ולא הקטן ביותר שקיימת נזילה בבית או מחוצה לו, חשוב להתחיל בתהליך איתור נזילות מוקדם ככל הניתן.

הסוד הוא בציוד לאיתור נזילות

אחד האלמנטים שיכולים למנוע את הנזקים בתהליך איתור נזילות מים הוא הציוד שבו עושה שימוש איש המקצוע. ציוד לא טוב או לא מתאים יכול להסב נזק רב מדי למבנה שנובע מקילוף של הקירות, חורים גדולים מדי או מכות שקרו בגלל הכנס בכוח של חפצים לתוך הקירות.

שימוש במצלמות זעירות למקום החשוד בנזילה בשלבים הראשונים של תהליך איתור הנזילות הוא הדבר הנכון לעשות מאחר והמצלמה יכולה להראות מהקורה מפנים בלי הצורך לפתוח את המקום או לעשות בו חור ואחר כך לגלות שאין נזילה במקום.

לשמור על המבנה גם לאחר גילוי מקור הנזילה

גם לאחר גילוי מקור הנזילה אפשר לשמור על התקינות של המבנה ולא להסב לו נזק. מניעה ומשנה זהירות יכולים לסייע בהצלחת המשימה על ידי שימוש בכלים מקצועיים ובטכנולוגיה המתקדמת. לא חייבים לקדוח חורים או להרוס את התשתיות על מנת למנוע את הנזילה וניתן לעשות שימוש במקדחות מיוחדות ונקודתיות לקדיחת חורים ספציפיים ונקודתיים בתוך הקיר לתיקון מהיר וקל של הנזילה וסתימת החורים. 

מאמרים אחרונים

לייעוץ מקצועי ללא עלות מלאו את הטופס מתחת או חייגו: 050-830-8300

התקשרו עכשיו
phone-handsetarrow-left